Smrtelná nehoda

28.05. 2023,       17:51 | Rumburk, Výletní

Jednotka byla vyslána na dopravní nehodu osobního vlaku s vozidlem k přejezdu pod rozhlednu Dymník.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vlak táhl vozidlo cca 200m, jednotka vyndala potřebné věci k zásahu a vydala se směrem k nehodě. Proti již šli civilní osoby, které informovali jednotku o tom, že se ve vozidle nacházejí dvě zaklíněné osoby a jedna je z vozidla venku. Osobu venku si vzala na starost jedna parta, která provedla potřebná ošetření, zavázaní otevřených zlomenin, nasazení pánevního pásu, mezi tím dorazila ZZS. Dvě osoby byli tak zaklíněné a pohmožděné, že doktor pouze konstatoval smrt. Přeživší osoba byla transportována do vrtulníku letecké záchranné služby.

Jednotka vyčkala na místě na zadokumentování místa nehody a následně s kolegy započala vyprošťovací práce na usmrcených osobách. Osoby byly vyproštěny a předány kriminální polici, ta následně předala pohřební službě, jednotky dále vypreparovali vozidlo z vlaku, a odsunuly pomocí vyprošťovacího automobilu mimo železniční trať. Následně velitelem SŽDC byla jednotka poslána na základnu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ