Výcvik na vodní nádrži Racek

21.01. 2024,       09:00 | Vodní nádrž Racek

V neděli 21.1.2024 proběhl výcvik zaměřený na záchranu osob probořených v ledu, vyproštění osob ze zamrzlé vodní hladiny a nácvik sebezáchrany společně s kolegy z jednotek sboru dobrovolných hasičů Varnsdorf, Krásná Lípa a Brtníky.

Vše začalo teoretickou částí výcviku s předáním zkušeností od všech zúčastněných, předvedením speciálních věcných prostředků, kterým jednotky disponují v podobě suchých obleků, házecích pytlíků, neoprenových pomůcek, plovacích vest a také alternativní využití plovoucích prostředku ze standartního vybavení vozu. To vše na místě u vodní nádrže Racek v Dolních Křečanech,

Následně se hasiči převlékli do suchých pracovních obleků a výcvik započal.

Hasiči si vyzkoušeli všechny možné způsoby záchrany, byla i simulace osoby v bezvědomí s využitím žebříku, páteřní desky i bez pomůcek. Jako nejúčinnější se osvědčil první díl nastavovacího hliníkového žebřík.

Po skončení výcviku bylo místo výcviku viditelně označeno páskou.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ