Požár domu v Krásné Lípě

06.03. 2023,       03:18 | Krásná Lípa, Pletařská

Jednotka byla vyslána k požáru střechy budovy do Krásné Lípy.

Po příjezdu na místo události byl průzkumem potvrzen požár celé střechy objektu, na místě se už nacházela místní jednotka SDH Krásná Lípa, která již měla nataženo útočné vedení a započala hasební práce z přední strany budovy. Následně na místo dorazila jednotka HZS Varnsdorf a převzala velení u zásahu. Naše jednotka začala doplňováním vody do vozidla JSDH Krásná Lípa, a druhým vozem zajišťovala doplňování vody z místního hydrantu.. Zbytek jednotky provedl natažení dopravního vedení za barák ze zadní strany domu a začal provádět hasební práce z vnějšku budovy. Za pomoci nastavovacího žebříku bylo vlezeno na přístřešek, zde bylo provedeno rozbití okna v prvním podlaží a dva hasiči v dýchací technice vnikli dovnitř objektu. Hasiči v celém patře provedli otevření oken odvětrání. Za pomoci útočného proudu jednotka prováděla hašení v prvním podlaží vedle schodiště. Za pomoci nastavovacího žebříku z prvního patra daného nad schodiště, jednotka pronikla do půdních prostor a prováděla zde hasební práce. Naproti schodišti v druhém patře došlo k nalezení 10 kg tlakové lahve, ta byla vynesena ven z budovy a ochlazena. Druhá skupina prováděla hašení z výškové techniky HZS Varnsdorf, naše výšková technika byla na místě ponechána jako záloha, po vyhlášení lokalizace došlo k redukci sil a technika byla odeslána zpět na základnu.

Jednotka dále prováděla rozebírání konstrukcí, vyhledávaní a dohašování skrytých ohnisek.

Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ