Sanitka odvezla tři zraněné

12.06. 2022,       16:42 | Rumburk, Horní Jindřichov

Jednotka byla vyslána na dopravní nehodu se zraněním do Horního Jindřichova kousek za čerpací stanicí Robin Oil.

Po příjezdu na místo, bylo průzkumem zjištěno, že došlo ke střetu dvou vozidel se zraněním tří osob. Kolem jedoucí poskytovali do příjezdu složek IZS první pomoc. Na místo dorazila jednotka HZS Varnsdorf a jednotky provedly protipožární opatření a odpojení autobaterií a zasypání uniklých provozních kapalin. Dále jednotky vyčkávaly na příjezd dopravní policie, po zadokumentování místa nehody, bylo jedno vozidlo naloženo na odtahovou službu a jelikož druhé vozidlo, překáželo v komunikaci a odtah by byl náročný nechal si velitel zásahu přivolat na místo jednotku SDH Varnsdorf se speciálem Unimog, který vozidlo z komunikace odstranil.

Během prvotního zásahu byla komunikace zcela uzavřena z důvodu bezpečnosti zasahujících a raněných, po následném zprovoznění jednoho z jízdních pruhů byly zvědavými řidiči přejety dva kužely ohraničující místo nehody. Apelujeme tedy na řidiče, věnujte se prosím řízení. Místo kužele mohl stát zády někdo ze složek IZS, který prováděl neodkladné práce.

Následně jednotky uklidily komunikaci a vrátily se zpět na základny.