Únik oleje do toku Mandavy

02.02. 2024,       11:28 | Rumburk, Slévačská

Jednotka byla vyslaná na únik ropných produktů do vodního toku Mandava u firmy Metalurgie Rumburk.

Část jednotky jela dál zjišťovat proti proudu v ulici Slévačská, kde by mohl nějaký unik být a druhá část dále po proudu, u zimního stadionu Rumburk vytvořila nornou stěnu a zasypala ji sorbentem pro odchycení duhové stopy na povrchu vody.

Na místo události se dostavila jednotka HZS Šluknov, která vytvořila dvě norné stěny pod výpustí potrubí do Mandavy. Poté jsme se obě auta vrátili k Metalurgii, kde již byli pracovníci z životního prostředí a PČR. Dalším průzkumem bylo zjištěno, že někdo nalil motorový olej do kanalizace na pozemku stavební společnost. Společně s HZS Šluknov jsme vytvořili hned u výpustě ještě jednu nornou stěnu a za pomoci smáčedla s detekčními a mycími účinky, jsme kanalizaci propláchli a naředili. Na místo události se dostavili i pracovníci povodí Ohře. Poté jsme se s velitelem zásahu domluvili o návratu na základnu a následného monitoringu do druhého dne, kdy byly norné stěny uklizeny a následně zásah ukončen.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ