Zbrojnice

V přízemí zbrojnice se nachází šatna, garáže a protihluková místnost s kompresorem, který nepřetržitě udržuje natlakovanou brzdovou soustavu zásahových vozidel. Garáže jsou vybaveny speciálním odsavačem výfukových plynů. Vrata jsou elektrická s možností manuálního otevření. Přístavba na místě původní věže na sušení hadic, která byla zbourána v rámci rozsáhlé rekonstrukce v roce 2010, je rozdělena na velkou garáž, dílnu a místnost vzduchotechniky. V prvním patře se pak nachází moderní služebna, kancelář velitele a velká zasedací místnost. Druhé patro je koncipováno především jako zázemí pro případ plné pohotovosti. Jsou zde dvě místnosti na spaní, každá s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením. V budově jsou rozmístěny také příposlechy.

Vybavení zbrojnice:

 • Nákladní přívěs Agados 3 NV 1 Handy
 • 4x záchranná plovací vesta RS 100 Ultimate
 • Požární nafukovací loď pro 5 osob Zodiac
 • 2x tandemová násypka na plnění protipovodňových pytlů
 • Dvoukomorové protipovodňové pytle (2000 ks)
 • Kompresor Trident s plnícím tlakem do 30 Mpa
 • 2x protichemický ochranný oděv Dräger Team Master Pro
 • Dekontaminační sprcha DECON CABIN
 • Elektrocentrála Honda ECT 6500
 • Mot. vysavač Partner BU 24
 • 3x přenosná motorová stříkačka PS12
 • Kalové čerpadlo Sigma 80-KDFU-150-9.5-AO 400V 3,4kW
 • Plovoucí čerpadlo Aquafast Macximum
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ