Čtyři události přinesl pátek třináctého

13.08.2021,       10:26 | Horní Podluží, Ladečka

13.08. 2021,       16:29 | Rumburk, Pražská

13.08. 2021,       17:41 | Varnsdorf, Truhlářská

13.08. 2021,       19:23 | Rumburk, Jiříkovská

 

První událost, na kterou jednotka vyjížděla společně s kolegy SDH Horní Podluží, HZS Varnsdorf a drážními hasiči Liberec, byla dopravní nehoda osobního vozidla s vlakem. Na místo byly povolány také dvě letecké posádky policisté a ZZS Rumburk.

Při příjezdu naší jednotky již byly započaty vyprošťovací práce a spolujezdec byl již transportován do vrtulníku. Naše jednotka dopravila k místu události aku vyprošťovací nástroje, které jsou v takové situaci pro manipulaci lépe ovladatelné. Z hrozně vypadajícího vozidla se podařilo dostat i osobu z místa řidiče, která byla též předána LZS.

Naše jednotka se následně vrátila zpět na základnu.

 

Druhá událost přišla odpoledne, kdy jednotka vyjížděla k nahlášenému úniku ropných produktu na komunikaci v ulici Pražská.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že skvrna začíná v křižovatce ulic Pražská a Radniční a táhne se za kruhový objezd u Labutě. Pomocí sorbentu byla skvrna zasypána a jednotka se vrátila zpět na základnu.

 

Další v pořadí třetí událost nenechala na sebe dlouho čekat.

Tentokrát se jednalo o nahlášený požár chaty u rodinného domu a jednotka byla vyslána automobilovým žebříkem, jelikož hrozilo zasažení domu, ale než stačila jednotka vyjet z garáže, byla velitelem zásahu pro dostatek sil a prostředků odvolána.

 

Den uzavřela dopravní nehoda v ulici Jiříkovská.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu tří vozidel, kdy jedno skončilo mimo vozovku. V jednom z vozidel se nacházela těhotná spolujezdkyně, o kterou se do příjezdu zdravotníků staral náš hasič, který z Jiříkova mířil na tuto událost. Další osoby utrpěli lehké zranění. Jednotka provedla protipožární opatření a odpojení autobaterií. Zasypání komunikace prováděla jednotka HZS Šluknov, která na místo také dorazila.