Vichřice Sabine se prohnala i našim městem

10.02. 2020,             | Rumburk

Celou republiku od nedělního večera sužovala vichřice Sabine, k nám se v menším podobě dostala až v pondělí dopoledne, od té doby jednotka vyjela k pěti událostem.

Ve třech z nich se jednalo o popadané stromy, které jednotka za pomoci motorové pily rozřezala a kusy větví odklidila z komunikace. Čtvrtý případ byly přetrhané dráty elektrického vedení, kde jednotka místo ohraničila a informovala pracovníky firmy ČEZ a předala bližší informace o místu, v pátém případě jsme vyjížděli do Zahrad s výškovou technikou, kde hrozilo částečné utržení plechové střechy, společně s jednotkou Krásná Lípa jsme střechu pomocí lan provizorně opravili. 

Celkový počet výjezdů v souvislosti s orkánem Sabine se včera v republice vyšplhal na 5 018. To je třicetinásobek dlouhodobého denního průměru (průměrně denně hasiči vyjíždějí k 162 technickým pomocem). Operátoři na tísňových linkách 150 a 112 přijali 13 000 hovorů. Na jejich likvidaci se podílelo 6 557 hasičských jednotek, z toho byla větší polovina jednotek dobrovolných hasičů. ( zdroj HZSCR.CZ )