Silný vítr se prohnal našim městem

23.02. 2020,       20:15 | Rumburk, Lesní

23.02. 2020,       20:40 | Rumburk, Horní Jindřichov

23.02. 2020,       23:11 | Rumburk, Lesní

Na první událost byla vyslána naše jednotka a to do ulice Lesní, kde před projíždějící vozidlo spadl strom, řidič  těsně před ním strhl řízení a tak to odneslo vozidlo pouze s poškozeným přením nárazníkem. Jelikož strom poškodil dráty elektrického vedení, byli informováni energetici. Jednotka strom za pomoci motorových pil rozřezala a odklidila vetší úlomky větví.

Po první události přejela naše jednotka na bývalý hraniční přechod pro TIR, kde na projíždějící vozidlo spadl strom, na místě již zasahovali kolegové z německého Neugersdorfu za vzájemné pomoci jsme strom rozřezali, provedli odpojení autobaterie, jelikož se vozidlo nacházelo ještě v našem městě, němečtí kolegové se vrátili zpět na základnu a naše jednotka vyčkala na příjezd policie ČR, poté se vrátila zpět na základnu.

Mezitím co se hasiči uchylovali k spánku začalo opět silněji foukat, a tak naše jednotka opět vyjížděla do ulice Lesní na dva spadlé stromy, opět byly rozřezány a velké kusy odklizeny z vozovky, velitel jednotky požádal městkou policii o uzavření vozovky, jelikož hrozilo pádem několik okolních stromů.