Blesková povodeň ochromila Jiříkov

9. 6. 2013,            13:51  | Jiříkov, Pražská

Krátce před čtrnáctou hodinou byla jednotka povolána do Jiříkova na bleskovou povodeň. Jednotka okamžitě naložila speciální čerpadla a vyjela na pomoc Jiříkovským občanům. Situace na místě z prvopočátku byla velice složitá, neboť došlo k zatopení či vytopení velkého množství nemovitostí a postiženo bylo více obyvatel. V jednu chvíli byl též zcela uzavřen most na ul. Moskevská, neboť zde došlo k propadu komunikace. Jiříkovem se po jeho geografické dispozici doslova valila přívalová vlna. Po prvotním zmapovaní situace na místě byla občanům poskytnuta informace jak mají postupovat a v některých případech byla poskytnuta pomoc při stěhování věcí z nemovitostí.  Po opadnutí vody jednotky projely postiženými oblastmi a odčerpávaly sklepy a vzniklé laguny.

10.6.2013 , 10.17

Jednotka byla opět povolána do Jiříkova, kde odčerpávala kontaminovanou vodu ze studní.