VW Transporter T5

Šestnáct let používání našeho „téčka“ si vybralo nehezké škrábance a promáčkliny na karoserii. Společnými silami jsme vozidlo v roce 2024 obrousili, zakytovali a dali všechny díry a důlky do původního stavu. A jelikož vozidlo vyjíždí k dopravním nehodám a technickým zásahům rozhodli jsme pro kompletní úpravu jeho vzhledu. Na karoserii byla použita folie v barvě RAL 3024 a hlavní zvýrazňující prvky tvoří:

 • Vodorovný retroreflexní pruh žlutozelené barvy napřední části kabiny a na boku zásahového automobilu,
 • vodorovný retroreflexní pruh bílé barvy na boku,
 • šikmé retroreflexní pruhy (šrafování) ve tvaru převráceného písmene „V“ žlutozelené barvy na zádi zásahového automobilu, známé jako chevron.

Dále je vozidlo osazeno, robustním modro-červeným LED majákem vzadu, LED rampou modro – červené barvy na střeše a v přední masce dvěma led predátory taktéž modro – červené barvy.  A v zadních oknech LED světelnou alejí oranžové barvy.

Z vozidla bylo vyndáno vysokotlaké hasicí zařízení.


 

Velitelské vozidlo vyjíždějící zejména k menším zásahům a k požárům, které je potřeba uhasit co nejmenším množstvím vody, aby se zabránilo následným velkým škodám promočením. Automobil je k tomuto účelu dovybaven vysokotlakým hasicím zařízením HDL 250, které se používá při hašení požárů skupiny A a B. Oblast požáru je takřka suchá, protože principem tohoto zařízení je udusit a ochladit. Kupříkladu na uhašení požáru automobilu je potřeba jen 15 až 30 litrů vody a na uhašení požáru obytné místnosti 10 až 40 litrů.

Technické údaje automobilu:

 • Rok výroby: 2008
 • Motor: 75 kW
 • Maximální rychlost 157 km/hod.
 • Rozvor: 3400 mm
 • Objem nákladového prostoru: 6,7 m3
 • Užitečná hmotnost: 895 kg

Technické údaje hasicího zařízení:

 • Pohon: dvouválcový čtyřtaktní benzinový motor 13,2 kW
 • Rozměry: 1000x560x960 mm
 • Váha: 153 kg
 • Nádrž: 125 litrů
 • Hadice: pancéřová, 60 m
 • Tlak: 250 barů
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ