Požár sazí

26.02. 2023,       17:02 | Rumburk, Bezručova

Jednotka byla vyslána na požár sazí v komíně v ulici Bezručova.

Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že jde z komína kouř bílé až šedé barvy, ale uvnitř domu se topí dřevem v krbových kamnech.

Za pomoci automobilového žebříku bylo vyjeto ke komínu a bylo zjištěno, že se kouří jak z komína tak i mezi vložkou komína a zděným komínem. Termokamerou byla provedena kontrola komínového tělesa a prostupů kolem střechy a podlah. Na půdě byla na podlaze vata a polystyren, jednotka provedla odhalení podlahy kolem komína aby mohla kontrolovala teplotu. Jednotka provedla vybrání dřeva z krbových kamen, zasypání komínové vložky a prostoru kolem komína pískem. Po poklesu teploty na max 60 stupňů předal velitel zásahu místo majitelce, zakázal jí topit a nařídila kontrolu tělesa na 12 hodin.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ