Nehoda si vyžádala vyproštění osoby

27. 01. 2019,       14:28 | Šluknov, Království

Dvě jednotky hasičů, letecká a záchranná zdravotní služba byly vyslány na vážnou dopravní nehodu na silnici mezi Valdekem a Šluknovem. Po příjezdu na místo zásahu zasahovala na místě jednotka HZS Šluknov a Záchranná zdravotní služba, průzkumem bylo zjištěno, že se jedná se o střet dvou vozidel. Vozidlo Nissan se nacházelo na boku v příkopu, řidič se nacházel venku nezraněn. Ve vozidle BMW zůstala uvězněná spolujezdkyně, řidič byl v péči ve vozidle ZZS. Nakloněné vozidlo jednotka Šluknov zajistila proti převrácení a byly započaty práce na zajištění páteře a zdravotního stavu spolujezdkyně. Zraněné osobě byla nasazena vyprošťovací fixační vesta KENRICK KED, krční límec odmítala, proto jí byla hlava fixována k vestě. Za pomoci vyprošťovacího nářadí bylo provedeno odtržení zadních dveří a odstřižení béčkového sloupku. Po vytvoření přístupového místa byla spolujezdkyně natažena na páteřní desku, vyproštěna z vozidla ven a předána zdravotníkům Letecké záchranné služby. Po zajištění pacientky, byl proveden její transport do vrtulníku letecké záchranné služby. Dále jednotky provedli zajištění úniku provozních kapalin a zajištění místa nehody. Příčina nehody je v šetření Policie ČR

Jednotka poprvé při ostrém zásahu použila nové vyprošťovací nástroje, které se velice osvědčily.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
HASICIRUMBURK.CZ