Bagrista překopl plynové potrubí

3. 9. 2012,            10:01 | Rumburk, Havířská

Při výkopových pracích došlo nedopatřením k překopnutí středotlakého plynového potrubí označeného jako STL PE 110. Unikající plyn ohrožoval bagristu a obyvatele v okolních domech. Jednotka provedla evakuaci pěti osob z přilehlého domu, protipožární opatření za pomoci dvou útočných proudů C a vyčkala na plynárenskou pohotovostní službu. Plynárenská služba rozhodla přívod neuzavírat, aby nepřipravila o plyn čtvrtinu města Rumburk, a rozhodla unikající plyn zavřít zaškrcením plastové trubky několik metrů před únikem. Na místo přijel další bagr, který vykopal jámu před místem poškození, a specializovaná firma z Liberce provedla za pomoci svěrky zaškrcení plynovodu. Na místě zasahovaly jednotky SDH Rumburk a HZS Varnsdorf.