Práci rumburských hasičů ocenil Ústecký kraj věcným darem

11. února 2012 se u příležitosti zasedání členů výkonných výborů okresních sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska v Ústeckém kraji a vedoucích okresních odborných rad uskutečnilo každoroční předávání věcných darů dobrovolným hasičům Ústeckého kraje. Jedněmi z oceněných byli i rumburští hasiči.

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová předala jednotce Sboru dobrovolných hasičů Rumburk za dlouholetou a obětavou pomoc při ochraně zdraví a majetku občanů kraje dar v podobě přenosného plovoucího čerpadla za více než 50000,- Kč, které s poděkováním převzal velitel jednotky Rudolf Seidl. Čerpadlo bude využíváno například po povodních k čerpání vody ze zaplavených domů nebo pro plnění cisternových automobilových stříkaček.

Technické údaje čerpadla:

  • Model AMPHIBIO 1200 GXV 390
  • Motor Honda o objemu 389 cm3 a výkonu 13 koní
  • Výkon 1300 l/min při maximálním tlaku 4,3 baru
  • Spojka B 75
  • Rozměry 750x850x490 mm
  • Hmotnost 51 kg