Požár chaty

05.04. 2022,       19:10 | Rumburk, Na Kolonii

Jednotka byla vyslána na požár rodinného domu do ulice Na Kolonii.

Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dvoupatrovou chatku užívanou jako rodinný dům ve třetí fázi požáru v obou patrech. Jedna nadýchaná osoba byla před příjezdem z domu vyvedena a předána Zdravotnické záchranné službě.

Uvnitř domu se měla nacházet minimálně ještě jedna osoba. Hasiči prováděli hasební práce ze třech směrů. Po vniknutí do chaty bylo zjištěno, že shořely schody do druhého podlaží, za pomoci nastavovacího žebříku bylo do druhého podlaží nahlédnuto, ale sálavé teplo a kouř neumožňovaly vstup.

Po odvětrání byla v prvním patře nalezena pohřešovaná osoba bez známek života. Jednotky provedly rozebrání potřebných míst a dohašení, místo si následně převzala policie.

foto: Michal Šafus