Požár historických chat a lesa na Tokáni

22.05. 2020,       07:43 | NP České Švýcarsko, Tokáň

23.05. 2020,       10:00 | NP České Švýcarsko, Tokáň

Celkem 19 jednotek vyjelo k požáru dvou chat a lesa, na místo byl povolán vrtulník s hasícím vakem.

Naše jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody na místo zásahu. V Chřibské byla zřízena čerpací stanice a Doubický potok byl zásobou vody k požářišti. Jelikož byla čerpací stanice vzdálena cca 7 km od místa a vysílačky nezvládly nápor, jezdilo se ve dvou skupinách, aby se na úzké přístupové cestě nepotkaly protijedoucí vozidla. 

Požár byl lokalizován po patnácté hodině, zasáhl plochu přibližně dvou hektarů a zcela zničil dvě historické chaty.

Večer se začalo s vyšetřování, které bude další den pokračovat. Jako dozor zůstala na místě přes noc dobrovolná jednotka z Hřenska. Na místě dorazil jeřáb, který zvedal střechu, aby mohli vyšetřovatelé pracovat.

Druhý den naše jednotka vyrazila opět na místo požáru, kde byla nápomocna vyšetřovatelům s výškovou technikou.