Požár chatky plné dřeva

22.04. 2020,       10:54 | Rumburk, Rolnická

Krátce před jedenáctou hodinou vyjížděla jednotka k nahlášenému požáru chatky. Již cestou k zásahu byl z dálky vidět stoupající černý dým.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že chata je zasažena celá plameny a uvnitř je jen uskladněno dřevo. Ihned byly nataženy tři vodní proudy. Jeden proud byl veden k další chatce v blízkosti, další na polní porost na vedlejším pozemku aby nedošlo k dalšímu rozšíření na okolí a poslední proud byl přímo na zasaženou chatu po uhašení a ochlazení okolí se dva proudy stáhly k dohašení boudy. Vzhledem k velkému zakouření zasahovali hasiči v dýchací technice. Požár byl během několika minut uhašen. Na místo dorazili kolegové ze stanice Varnsdorf, ti však zasahovat nemuseli.

Jednotka dále dřevo postupně rozebrala a prolila vodou, vše bylo postupně hlídáno termokamerou.

Na místo dorazil vyšetřovatel příčin požáru a jednotka se mohla vrátit zpět na základnu.