Z převráceného kanystru unikla nafta

13.12. 2019,       09:58 | Rumburk, Krásnolipská

Jednotka dnes byla vyslána na únik ropných produktů na komunikaci v ulici Krásnolipská.

Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o únik nafty z kanystru, který se převrátil na korbě nákladního vozidla na kruhovém objezdu U Labutě, vozidlo dále pokračovalo do ulice Krásnolipská, kde taky svoji jízdu ukončilo a jednotka nemusela řešit rozsáhlejší únik.

Jednotka provedla zasypání nafty sorbentem Absodan. ( sorbent má výborné vlastnosti pro úklid nebezpečných kapalin, olejů, tuků, ropných látek i některých chemikálií z vozovek a komunikací. Betonové a asfaltové plochy zůstanou po aplikaci sorbentu dokonale suché a bez nebezpečí vzniku kluzkých ploch ) 

Po uklizení vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.