S hasiči na kolech

V sobotu 1. června se konal další ročník cyklistického výletu „S hasiči na kolech“ pořádaný za podpory Města Rumburk a ve spolupráci se zbrojnicemi ve Šluknovském výběžku. Akci provázela tradičně hojná účast. Zúčastnili se lidé všech věkových kategorií, od těch nejmenších až po starší ročníky. Počasí se nám vydařilo slunce nás  doprovázelo celou cestu bez jediného mraku. Lepší den jsme si přát nemohli.

Sraz byl v Rumburku. Na úvod byla všem účastníkům rozdána oranžová trička s motivem a krátce po deváté hodině byl odpískán začátek akce. Trasa byla vytyčena po Šluknovském výběžku s prohlídkou zbrojnic Království, Šluknov, Velký Šenov, Vilémov, zastávka na oběd v Dolní Poustevně a dále jsme pokračovali do Mikulášovic a zpět do naší zbrojnice. Trasa měla necelých 60 km. Zastávky ve zbrojnicích byly obohacovány o ukázky místní techniky a občerstvení, limonád a v neposlední řadě i piva. Pro ty, kteří cestu nezvládli, byly k dispozici dvě doprovodná vozidlo, kterým se mohli nechat odvézt. Výlet jsme zakončili opět v Rumburku, kde byl pro účastníky připraven výborný guláš.