Blesk zavinil požár

24.8. 2018,        14:58| Krásná Lípa, Nerudova

Jednotka vyjela automobilovým žebříkem IFA a s vozidlem CAS 24  na požár stromu od blesku. Zde již zasahovala místní jednotka společně s profesionální jednotkou ze stanice Varnsdorf. Ohnisko požáru bylo cca ve výšce 10 m, a strom prohoříval zevnitř, strom se proléval jak z výškové techniky proudem C, tak i z několika nastavovacích žebříku vysokotlakým proudem. Vhledem k tomu, že vznikla porucha na našem automobilovém žebříku, byla povolána výšková technika od kolegů z Velkého Šenova. Zásah trval do večerních hodin, jelikož se stále nedařilo uhasit oheň, který byl uprostřed kmene. Nakonec se muselo ořezat několik větví a musela se vyříznout do stromu kapsa, kterou se strom prolil a po šestihodinovém zásahu se podařilo strom pořádně uhasit. Naše jednotka zasahovala z výškové techniky a doplňovala vodu. Žádná škoda na majetku nevznikla a nikdo nebyl zraněn.