Oslavy 160. výročí založení našeho sboru

V sobotu 26.5.2018, slavil náš sbor 160. let založení. Oslavy probíhaly celý den jak u hasičské zbrojnice, kde byla vystavena historická technika a v prostorách farní charity největší nafukovací hasičská skluzavka a skákací hrad, tak i na Lužickém náměstí, kde byl pro diváky připraven celodenní program, který začal v 10. hodin nástupem jednotky. Součástí nástupu byly proslovy hostů, předání darů. Největším darem pro sbor dobrovolných hasičů byl ručně šitý prapor a pro výjezdovou jednotku peněžitý dar ve výší 400 tisíc korun na vyprošťovací zařízení od představitelů města a těm patří největší poděkovaní. Dále součástí nástupu bylo samostatné vysvěcení praporu, poté byl zavelen rozchod a samostatný program mohl začít.

Lidé si mohli prohlédnout techniku, která přijela z okolních sboru, jak z Čech, tak i z Německa.

Lužické náměstí bylo rozděleno na dva sektory, kdy v jedné časti s pódiem byly po celý den slyšet kapely Arsenál Band, Guitar Tlupa, Ivan Fudor, hostující člen kapely Děda Mládek Illegal Band či folklorní sobor Dykyta. Druhá část náměstí patřila nám hasičům, kdy první ukázka proběhla s kolegy z Jiříkova a Roztoky u Jilemnice , kde v hlavní roli byl historický ambulantní vůz a parní stříkačka. Další ukázka proběhla s kolegy z německého Seifhennersdorfu, která byla zaměřena na únik nebezpečných látek a následnou dekontaminaci zasahujících hasičů. Jako předposlední ukázky se ujali naši nejmenší hasiči, kteří měli za úkol uhasit hořící domeček. Závěr našich oslav jsme ukončili ukázkou vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla, kterou předvedli naši mistři ČR.

Slavnosti obohatila početná skupina motorkářů, kteří projížděli naším městem. Poděkovali hasičům za jejich obětavou práci a předali dar.

Rádi bychom všem členům poděkovali za celodenní práci a nasazení. Velké poděkování rozhodně patří i sponzorům Město Rumburk, Rumburské noviny, EWM, AD Strnad, Chodská pekárna, Rumburk Kelly, Zeps, Petr Trávník – rozvoz uzenin a Daniel Bušo.