Požár trafostanice se naštěstí nepotvrdil

 5. 3. 2017,       09:39 | Rumburk, Královská

Dvě jednotky vyjely v neděli ráno do ulice Královská k nahlášenému požáru trafostanice. Na místě bylo od svědků zjištěno, že se z trafostanice ozvaly dvě rány, vypadl proud a poté se z ní začal valit slabý kouř.  Jednotky na žádost pohotovostní služby ČEZ do objektu nevnikly, připravily si útočné vedení s přenosnými hasícími přístroji a vyčkaly. Pracovník pohotovostní služby ČEZ po příjezdu zjistil, že došlo k roztržení izolace jednoho z kabelů vedoucí do ulice Cihlářská. Provedl odpojení ulice a nechal znovu zapnout přívod elektrického proudu do trafostanice. Na místě zasahovaly jednotky SDH Rumburk, HZS Varnsdorf, PČR a pohotovostní služba ČEZ.

Čtěte také: Náraz vozidla do sloupu elektrického vedení způsobil požár