Požár vily v Dolním Podluží likvidovaly jednotky několik dnů

29. 1. 2014,        2:25 | Dolní Podluží

29.1. 2014 ve 2:25 byla jednotka vyslána na požár domu v Dolním Podluží, při příjezdu na místo zásahu zasahovalo na místě několik jednotek. Hořela střecha a podkroví několika patrové vily, jednotky prováděly hasící práce v dýchací technice, jak zevnitř tak z venčí budovy. Naše jednotka na místě prováděla hasící práce a kyvadlovou dopravu vody na požářiště. Po páté hodině ranní byla jednotka odvolána na základnu, aby si zasahující hasiči doplnili výstroj, nechali uschnout zásahové obleky a nabraly síly v případě další potřeby.

29.1.2014 v 11:04 byla jednotka opět povolána na místo, kde prováděla dohašovací práce s jednotkou HZS Varnsdorf a SDH Jiříkov. V domě se začala řítit střecha a propadat stropy, velitel zásahu rozhodl opustit budovu a vykonávat hasební práce z venčí.  V 18:00 byl na místo zásahu povolán náš automobilový žebřík AZ 30 a další jednotky pro vystřídání. Cisterny SDH Rumburk se vrátily po devatenácté hodině na základnu, na místě zůstal jen AZ 30, ze kterého byli prováděny hasební práce střechy a nadzemních podlaží.

30.1. 2014 ve 14:00  byla jednotka opět povolána, tentokrát jen s vozem CAS 32 T 815, hasiči prováděli dohašování a kyvadlovou dopravu do devatenácté hodiny. Dohašovací práce prováděla místní jednotka ještě v pátek 31.1.2014  dopoledne.

Cestou k zásahu: