Požár bytu v panelovém domě V Podhájí

19. 3. 2013,         18:53 | Rumburk, Polní

Na sídlišti V Podhájí v ulici Polní ze zatím neznámých příčin vyhořel byt. Zásah probíhal ve druhém nadzemním podlaží panelového domu. Na místo požáru byly povolány všechny dostupné jednotky z Rumburku a přilehlých měst. Souběžně s hašením probíhala evakuace osob ze sousedících bytů.

Aktualizováno 20. 3.:

Předběžným šetřením bylo zjištěno, že požár vznikl vlivem technické závady na televizoru či set-top-boxu, a i přes pokus obyvatelů bytu a sousedů uhasit požár v prvopočátku z domovního hydrantu došlo k jeho rozšíření na vybavení celé místnosti. Jednotky na likvidaci požáru použily speciální vysokotlaké hasicí zařízení Oertzen Fire-Tec HDL 250, které hasí za použití minimálního množství vody a minimalizuje tak následné škody způsobené vodou. Hasiči zasahovali v dýchací technice, byla nasazena přetlaková ventilace a provedeno otevření oken v celé chodbě budovy. Po odvětrání chodby hasiči z panelového domu vyvedli celkem 18 osob, přičemž 5 osob muselo vyhledat lékařskou pomoc zejména kvůli nadýchání zplodinami. Na místě zasahovaly jednotky SDH Rumburk, HZS Varnsdorf, HZS Šluknov, SDH Jiříkov, PČR, ZZS a DZS Rumburk.