Moc nechybělo a utonul

2. 3. 2013,       08.30 | Varnsdorf

K situaci, kdy se někdo probořil v ledu a málem utonul, došlo naštěstí pouze cvičně. Jednotka SDH Varnsdorf  prováděla v sobotu 2. března druhou část výcviku záchrany osob z vodní hladiny a vyproštění osob z probořeného ledu.  Výcviku se zúčastnila i naše jednotka, která nejprve absolvovala teoretickou část přípravy od příslušníků HZS VDF a poté si vyzkoušela praktickou část. Naše jednotka má k dispozici 10 suchých obleků Quatro Cordura pono a 2 suché potápěčské obleky, které jsme získali z Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. Jednotky si vyzkoušely několik možných způsobů záchrany a různé jednoduché pomůcky, které urychlí záchranu lidského života. Jak ukázala praktická část, obleky fungují na jedničku. Toto cvičení ukázalo jak pozitivní, ale i negativní dopady klimatických podmínek a s tímto spojený zásah na místě, který je veden prvořadě k záchraně lidských životů. Tímto bychom i rádi poděkovali jednotce SDH Varnsdorf za pozvání k tomuto taktickému cvičení, neboť právě tato příprava pomůže do budoucna zvýšit akceschopnost naší jednotky a provést naprosto profesionální zásah na místě události.