S hasiči na kolech

5. 6. 2010

V sobotu 5. června se konal již 9. ročník cyklistického výletu „S hasiči na kolech“ pořádaný za podpory Města Rumburk a ve spolupráci s německými kolegy. Akci provázela tradičně hojná účast. Zúčastnili se lidé ze všech věkových kategorií, od těch nejmenších až po starší ročníky. Počasí se nám opravdu vydařilo. Lepší den jsme si přát nemohli.

Sraz byl v Rumburku. Na úvod byla všem účastníkům rozdána trička s motivem a v 9:30 byl odpískán začátek akce. Trasa byla vytyčena po příhraničních hasičských zbrojnicích o celkové délce přibližně 50 km. Postupně jsme navštívili Jiříkov, Ebersbach, Obercunnersdorf, Oberoderwitz, Leutersdorf a Seifhennersdorf. Zastávky ve zbrojnicích byly obohacovány o ukázky místní techniky a občerstvení v podobě grilovaných klobás, limonád a v neposlední řadě i piva. Pro ty, kteří cestu nezvládli, bylo k dispozici doprovodné vozidlo, kterým se mohli nechat odvézt. Výlet jsme zakončili opět v Rumburku, kde byl pro účastníky připraven výborný guláš.

Akce proběhla hladce a bez větších problémů, na čemž mají zásluhu pořadatelé a policie, která zajišťovala úseky vedoucí po silnicích.

Čtěte také: Pozvánka na dětský den