SDH Rumburk pomáhal s odklízením následků po povodni na Děčínsku

10. 6. 2010           | Hřensko

Velice silný přívalový déšť zasáhl oblast Děčínska, zejména Srbskou Kamenici, a nadělal velké škody na majetku. Voda zaplavovala domy, poničila silnice i mosty. Povodeň měla bleskový průběh. Prudce se zvedly hladiny řek a vylily se z břehů. Podle odhadů se jednalo o stoletou vodu. Zhruba o hodinu později se již voda vrátila zpět do koryta a přestaly platit všechny stupně povodňové aktivity.

Večer se voda dostala i do dalších obcí – České Kamenice, Hřenska, Chřibské, Filipova a Kunratic. Mnoho jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů bylo povoláno, aby pomohly s odčerpáváním a usměrňováním valící se vody a s odstraňováním následků.

Naše jednotka vyjela do soutěsek Hřenska u horního přístaviště, kde, vybavená motorovými pilami a lopatami, pomáhala s odklízením naplavenin.